Co to jest histeroskopia?

Istnieje bardzo wiele badań różnego typu jeśli chodzi o ciało kobiety i delikatne, wrażliwe sprawy związane ze kobiecą sferą intymną. Jednym z nich jest histeroskopia. Histeroskopia diagnostyczna to nic innego, jak wziernikowanie macicy, czyli jeszcze innymi słowy - ginekologiczne badanie, które ma na celu ocenę wewnętrznych ścian macicy. Ginekolog zleca takie badanie, jeśli coś zaniepokoi go podczas rutynowej wizyty, kontroli USG i podstawowego badania ginekologicznego lub jeśli one nie wystarczą. Continue reading “Co to jest histeroskopia?” »
More

Badanie nasienia

Kiedy parze starającej się o dziecko coś nie wychodzi, zaczynają szukać przyczyny. W tym przypadku kobieta przechodzi gruntowny przegląd swoich narządów rozrodczych, łącznie z wszelkiej maści badaniami. W tym samym czasie mężczyzna szuka kliniki, w której przeprowadzane jest badanie spermy. Zazwyczaj poszukiwania zaczynają się w internecie, często wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pożądaną frazę, na przykład badanie nasienia kraków i pojawia się kilka miejsc, do których warto napisać lub zadzwonić. Continue reading “Badanie nasienia” »
More

Czy diagnostyka niepłodności jest pomocna?

W przypadku wielu par, które już od ponad roku bezskutecznie starają się o dziecko, niezwykle istotne jest sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku. Do tego właśnie celu służy diagnostyka niepłodności. Istotnymi wskazaniami do zaczęcia badań są właśnie bezskuteczne próby zajścia w ciążę przez okres co najmniej roku. Oprócz tego warto sprawdzić płodność w momencie, kiedy kobieta ma ponad 35 lat, kiedy ma zaburzony cykl miesiączkowy, z bardzo nieregularnym krwawieniem, albo kiedy badania wykazują jakieś patologie wewnątrz macicy lub w jajowodach. Continue reading “Czy diagnostyka niepłod...
More

Test płodności mężczyzny

mezczyzna
Kiedy para od dłuższego czasu próbuje zajść w ciążę, a ich wysiłek spełza na niczym, partnerzy zaczynają się zastanawiać, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Zaczynają rozmawiać o możliwych alternatywach, zastanawiają się, co będzie, jeśli nie mogą mieć dzieci. Snują przeróżne możliwości, rozmawiają, czy chcą spróbować in vitro, czy adopcja wchodzi w grę. Jednak pierwszą czynnością, jaką powinni zrobić, to udać się do lekarza. Continue reading “Test płodności mężczyzny” »
More